SanaL EsinTi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SanaL EsinTi

SANAL ESİNTİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» bölüm özetleri
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 5:03 pm tarafından MagicaLMystery

» küçük sırlar hakkında
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeC.tesi Eyl. 11, 2010 5:00 pm tarafından MagicaLMystery

» U2 Türkiyede !!!
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 5:51 pm tarafından *YILDIZ*

» YANNI
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:36 pm tarafından *YILDIZ*

» SELIM IŞIK GITAR DERSLERI
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:19 pm tarafından *YILDIZ*

» YAVUZ ÖNER GITAR DERSLERI
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:17 pm tarafından *YILDIZ*

» Desperate Housewives Türkiye versiyonu geliyor.
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:14 pm tarafından *YILDIZ*

» Ölümsüz
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:11 pm tarafından *YILDIZ*

» Karate Kid
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:08 pm tarafından *YILDIZ*

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En iyi yollayıcılar
#WaMp|-|!R£LL@#
ŞEBNEM FERAH I_vote_lcapŞEBNEM FERAH I_voting_barŞEBNEM FERAH I_vote_rcap 
MagicaLMystery
*YILDIZ*
RaMiNe
ali42
nuri859
Admin
nokta
#DarKneSs#
axi_cocuk
Kimler hatta?
Toplam 12 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 12 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 12 kişi Ptsi Mayıs 09, 2022 10:56 pm tarihinde online oldu.
Eğitim Haberleri
içeriğimiz
ŞEBNEM FERAH Icon_minitimePtsi Şub. 09, 2009 9:59 pm tarafından MagicaLMystery
merhaba:) Sitemizin eski içeriği biraz karışık ve fazlacaydı biz de 3 ana konuya yönelmeye karar verdik Sinema&Televizyon ve Müzik düşündük ki filmlerden müziği ayıramayız biz de müzik konusa devam etmeye karar verdik. şuan yenilenme sürecindeyiz umarız ki sizler sitemize üye olarak gelişmemize katkıda bulunacaksınız ve hep birlikte forumumuzu daha iyi yerlere …

Yorum: 2

ŞEBNEM FERAH

YazarMesaj
MagicaLMystery

MagicaLMystery

ŞEBNEM FERAH Empty
MesajKonu: ŞEBNEM FERAH   ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 7:06 pm

ŞEBNEM FERAH Sebnemferah

12 Nisan 1972 yılında Yalova’da dünyayla tanıştı Şebnem Ferah. İlkokulu Yalova’da , Ortaokulu Bursa kolejinde, Liseyi ise Namık Kemal Sözeri Lisesinde yatılı olarak okudu.

İlkokul yıllarında enstrüman ve solfej dersleri alan Şebnem Ferah’ın okul orkestralarında da yer almasıyla müzik serüveni başladı. Lise yıllarında Pegasus isimli bir grupla çalıştı. Pegasus’ta şarkılar söylerken bir yandan da bayanlardan oluşan bir rock grubu oluşturmayı düşünüyordu. Bu düşüncesi 1988 yılında Türkiye’nin ilk bayan rock grubu olan Volvox’u kurmasıyla gerçeğe dönüştü. Bu grup Ebru Bank, Buket Doran, Gül Ağırca,Şebnem Ferah ve gruba sonradan katılan Özlem Tekin’den oluşuyordu.

Şebnem Ferah, Volvox grubu için ODTÜ "ekonomi" bölümünü yarıda bırakıp İstanbul'a geldi. Daha sonra İstanbul'da İstanbul Üniversitesi "İngiliz Dili Ve Edebiyatı" bölümünü bitirdi.

1992-1994 yılları arasında ,Türkiye’nin çeşitli yerlerinde konserler veren ve İstanbul rock barlarında sahne alan Volvox 1994 yılında ayrılma kararı aldı.

Volvox’un dağılması Şebnem Ferah için yeni bir başlangıç oldu. Artık bireysel çalışmalar yapıyordu ve bu çalışmaların ilk meyvesi 1996 yılında “Kadın” isimli albümle meydana geldi. Bu albümün hazırlanması yaklaşık 2 yıl sürdü. Demir Demirkan, Tarkan Gözübüyük ve İskender Paydaş ’tan oluşan müzik kadrosuyla çıkardığı albümümdeki şarkıların 4 tanesinde Sezen Aksu desteği gördü. Diğer şakılar ise Şebnem Ferah’ a ait.
Albümden çıkan ilk klip ‘Vazgeçtim Dünyadan’ oldu. Bu çıkış parçasıyla Türkiye’de bir rock albümünün ulaşamadığı, alışılmamış bir satış grafiği izledi.

Daha sonra bu albümden "Yağmurlar", “Bu Aşk Fazla Sana" ve "Fırtına" adlı parçalara klip geldi. İlk konserini 4 nisan 1997 tarihinde İzmir'de "Ege Üniversite'sinde 6000 kişiye verdi.

Bu başarılı albümden sonra yeni bir albüm için kolları sıvayan Şebnem Ferah 1999 yılında kadar bir albüm çıkarmadı fakat bu arada da boş durmadı tabi. Sezen Aksu, Haluk Levent Kargo,Müzeyyen Senar ve Azerbaycan Kültür Bakanı Polat Bülbüloğlu’ na vokalistlik yaptı.

Bu dönemler Şebnem Ferah için acılı geçti.1998 yılında ablası Aycan Ferah`ı yitirdi.Bu sancılı dönemin ardından tarihler 1 Temmuz 1999’u gösterdiğinde çıkardığı “Artık Kısa Cümleler Kuruyorum” isimli albümü müzik marketlerde ön sıralarda yer almayı başardı.Bu albümden 24 haziran 1999 perşembe gününde "Bugün" 30 haziran 1999 çarşamba gününde "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" adlı parçalara klip geldi.

17 Ağustos 1999 tarihinde depremde babası Ali Ferah'ı yitiren Şebnem kendini bırakmayıp müziğe daha çok sarıldı.

3 Ekim 2001 tarihine gelindiğinde ise hayranlarının karşısına "perdeler" albümüyle çıktı. Apocalyptica ile yaptığı, bir diğer perdeler versiyonuyla, ilk defa uluslararası bir şeyler yapmak istediğini hissettirdi hayranlarına. İlk olarak "perdeler" ve ardından "sigara" ya çektiği kliplerle dinleyici kitlesini iyice genişletti.

15 Mayıs 2003’te ise 4. albümü Kelimeler Yetse’yi yayınladı. "Kelimeler Yetse" albümünün ilk klibi "ben şarkımı söylerken" oldu. Ardından "gözlerimin etrafındaki çigiler" 2.Klip şarkısı oldu.Son olarak ise "mayın tarlası" ile sevenleriyle buluştu.

5 Temmuz 2005 tarihinde ise ismini Karin Karakaşlı'nın kitabından esinlendiği "Can Kırıkları" adlı albümünü çıkardı. Bu albümden ilk klip "Can Kırıkları" adlı parçaya geldi.

"Benim Adım Orman", 16 Aralık 2009 tarihinde müzik marketlerindeki yerini aldı.

http://www.sanalesinti.yetkin-forum.com
MagicaLMystery

MagicaLMystery

ŞEBNEM FERAH Empty
MesajKonu: Geri: ŞEBNEM FERAH   ŞEBNEM FERAH Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 7:07 pm

Geri vokal olarak çalıştığı sanatçılar:
Sezen Aksu
Sertab Erener
Levent Yüksel (ben senin bildiğin erkeklerden değilim)
Nilüfer (değişir dünya)
Demir Demirkan
Tüzmen (son rüya,yolculuk rüzgara)
Yaşar Gaga
Ajda Pekkan
Özlem Tekin (gel bu yaz,aşk herşeyi affeder mi?)
Tarkan (bekle,gül döktüm yollarına,eyvah,durum beter)
Çelik (yaman sevda)
Teoman
Haluk Levent (zeytinden aşımsın,anlasana)
Polat Bülbüloğlu (gel ey seher)
Cenk Eroğlu (inançsız yar,yalnız nehir,ben hep yenildim,aynalar)

Düet yaptığı sanatçılar:
Müzeyyen Senar (Sarı Kurdelem Sarı)
Müzeyyen Senar (Vardar Ovası)
Polad Bülbüloğlu (Gel Ey Seher)
Kargo (Kalamış Parkı)
Teoman (iki yabancı)
Pek çok şarkıcının birlikte söylediği (İnsanca Yaşamak)

Albümdışı söylediği şarkılar:
Değirmenler (Bülent Ortaçgil)
O dünyada ("Küçük Deniz Kızı" çizgi filmi soundtrack)
Gönülçelen (Teoman)
Ay Işığında Saklıdır (Toprak Sergen ve Aydan Şener'in rol aldığı dizifilm)

Ayrıca:
Akbank jingle
Tat Ketçap reklamında "nefessiz kaldım" adlı şarkısı kullanıldı
Kenan Doğulu ile Pepsi reklamlarında rol oynadı
2003 yılında Fanta reklamında rol aldı
http://www.sanalesinti.yetkin-forum.com

ŞEBNEM FERAH
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ŞEBNEM FERAH